Jdi na obsah Jdi na menu
 


1990 (jaro)        Luděk Kočár s kamarády zakládají v rokáči „KREML“ kapelu, jako alternativu ke svým domovským formacím, pro relaxaci a užití si trochu srandy.
Sestava: Luděk „LU2“ Kočár – kytara, zpěv (ex Pro koho)
             Martin „Hovado“  Knol – kytara, zpěv (ex T601 Psychoband)
             Jarda „Charda 75“  Drápala – bicí (ex Pro koho, Ing Kašpar Csc)
              Ríša Řeřicha – basa, zpěv (ex Pro koho)

1990 (léto)     Richarda Řeřichu nahrazuje Marek Kohout (ex Kampaň), kapela postupně tvoří repertoár a začíná koncertovat. Tehdy také vzniká nápad odlišit se a používat při vystoupeních kostýmy arabských beduínů.

1990 – 1996    Kapela pravidelně vystupuje po celé republice, na klubových scénách i na letních festivalech a přehlídkách.
Sestava: Luděk „LU2“ Kočár – kytara, zpěv
             Martin „Hovado“  Knol – kytara, zpěv
             Jarda „Charda 75“  Drápala – bicí
            
Marek „Mára“ Kohout – basa, zpěv

1993  (jaro)  Jarda Drápala se chytá lana a odchází do Laury a  jejích Tygrů,kapela hledá bubeníka pro alternaci a nachází Pavla „Lombarda“ Staňka.
1996 (zima) - Skupina posiluje svou pěveckou sekci, o hostujícího Láďu Šafránka (Harlej).

1997 (jaro)     Přípravu na natáčení prvního CD ohrožuje svým nenadálým odchodem  Martin Knol (rádio Most). Kapela ho nahrazuje dlouholetým kamarádem Pavlem „Babiznou“ Žďárským a v červnu, během pouhých pěti dnů natáčí své první album.

 
1997 (podzim)    Pavel Žďárský dává přednost pravidelné rentě za hraní po barech a kapela je opět nucena hledat náhradu. Tentokrát sahá do metalových vod a přijímá Petra „Lindrose“ Lindu (Contrastic). Tím se celý sound skupiny ztvrzuje a dostává   nový, hutnější rozměr. Své hostování také končí Láďa Šafránek, kterého však po pěvecké stránce „Lindros“ beze zbytku nahrazuje.
 Sestava:  Luděk „LU2“ Kočár – kytara, zpěv
               Petr „Lindros“  Linda – kytara, zpěv
              
Marek „Mára“ Kohout – basa, zpěv
              Jarda „Charda 75“  Drápala
;
Pavel „Lombardo“ Staněk – bicí


1997 (zima)    Od této doby se personální obsazení nemění, jednotlivý členové si pro zpestření porůznu odskakují do jiných formací: „LU2“ do pseudobarového 1.MDCH  Cent Bentu, „Lindros“ do Playeru a Čubaky, „Charda 75“ Anně K. a Dee Blue, „Mára“ do Žerem psa a Pull my Daisy a poté se vždy rádi a pokorně vrací. V jejich nepřítomnosti za ně porůznu zaskakují Petr „Bery“Beránek (basa), Vláďa „MUDr“ Kadlec (kytara) a Martin „Kozel“ Kozlok (zpěv).

2000 (léto)     Kapela natáčí své druhé CD s názvem Uíí a stejně jako to první ho vydává ve vlastní režii. Formace ubírá na četnosti vystoupení, zaměřuje se na kvalitu svých produkcí a pečlivě zvažuje kdy a kde se ukáže svým příznivcům.

2005 (podzim)   Leader formace „LU2“ Kočár ukončuje své působení v 1.MDCH Cent Bentu a opět se pouští do sjednávání většího množství koncertů pro  Sandru a její veMbloudy“. Zároveň začíná sběr materiálu pro třetí řadovou desku.

 

 

Proto nám všem, skalním fandům skupiny nezbývá, nežli se těšit na další vystoupení této, dnes již, legendy Českého – potažmo Evropského big-beatu. Přejme si aby jejich (jak sami říkají) zápasy byly i nadále plny skvělé muziky, vyšperkovaných textů, výjimečných instrumentálních výkonů a humorného průvodního slova.

                                                                                         V. Pinďaur (Melodie)